+370 685 07671 [email protected] MeniuUžverti Meniu Užsisakyk dabar!

Bakalauras: kokias galimybes jis suteikia?

Bakalauras – studijų pakopa, kurią tenka įveikti kiekvienam po mokyklos nusprendusiam studijuoti. Tiesa, kuomet išgirstamas šis žodis, pirmiausia pagalvojama apie bakalauro studijas, o vėliau ir apie dar vieną jų aspektą. Tai – bakalauro darbas. Belieka tik pridurti, jog tiek bakalauro studijos, tiek bakalauro darbas, studentui suteikia labai daug puikių galimybių. Kokios jos? Kaip tik apie tai ir kalbėsime šį kartą.

Tampate vienos srities specialistu, galite pretenduoti į darbo poziciją

Sėkmingai baigtos bakalauro studijos leidžia jums tapti pasirinktos srities specialistu ir pretenduoti į su tuo susijusią darbo poziciją. Štai, pavyzdžiui, jei įgijote turizmo administravimo bakalauro laipsnį, galite pretenduoti į įvairias darbo pozicijas, susijusias su turizmu, jei  įgijote vadybos bakalauro laipsnį, jūsų lauks įvairios įmonės, galinčios pasiūlyti užimti vadybininko poziciją. Beje, būtina pridurti dar ir tai, jog bakalauras tikrai nėra galutinė stotelė – kiekvienas, kuris nori tobulėti ir augti kaip savo srities profesionalas, vėliau gali rinktis ir antros pakopos studijas. Tačiau bakalauras yra pirmas žingsnis jūsų tobulėjimo link.

Galite įgyti ir pademonstruoti profesines kompetencijas

Kiekvienos srities specialisto darbas yra neatsiejamas ir nuo profesinių kompetencijų. Kokias profesines kompetencijas turi turėti specialistas priklauso nuo profesijos, tuo tarpu bakalauro studijos suteikia puikią galimybę jas įgyti, o bakalauro darbo rengimas  – jas pademonstruoti.

Lavina tam tikras asmenines savybes

Asmeninių savybių lavinimas šiandien yra  toks svarbus ir reikšmingas, jog neretai netgi rengiami įvairūs kursai, seminarai ar mokymai, kurių metu mokoma lavinti kai kurias asmenines savybes. Vis dėlto, dėmesį verta atkreipti  į tai, jog kiekvieną dieną pasitaiko situacijų, kurių metu mes turime puikias progas lavinti savo asmenines savybes. Na, o bakalauro studijos bei bakalauro darbo rašymas taip pat ne išimtis – tai laiko tarpai, kuomet taip pat galite lavinti įvairiais asmenines savybes: pradedant atsakingumu ir užbaigiant žingeidumu, pradedant įžvalgumu ir užbaigiant kruopštumu.

Tobulina tam tikrus įgūdžius

Tą patį galima pasakyti ir apie įgūdžių lavinimą – studijų bei darbo rengimo metu turėsite ne vieną progą lavinti įvairius įgūdžius: bendravimo, užsienio kalbų, planavimo, organizavimo, valdymo ir panašiai.

Lavina kūrybiškumą

Per visus studijų metus bus galima suskaičiuoti ne vieną dešimtį situacijų, kurios pareikalaus ypač daug kūrybiškumo iš jūsų.

Plečiamas pažinčių ratas

Tik pagalvokite, kiek daug nuostabių žmonių sutiksite per visus studijų metus – draugų bei pažįstamų ratas gali išaugti net kelis kartus.

Galimybė pamatyti pasaulį

Bakalauras yra neatsiejamas nuo stažuočių bei praktikų užsienyje, išvykų, parodų lankymų  užsienio šalyse,  todėl tai- puiki galimybė pamatyti dalelę pasaulio.

Kaip matyti, bakalauras, o tiksliau – jo studijos bei bakalauro baigiamojo darbo rengimas kiekvienam studijuojančiam suteikia daug puikių galimybių – nuo galimybės tapti savo srities profesionalu iki galimybės pajusti gyvenimą svetimoje šalyje, nuo galimybės įgyti užsienio kalbos įgūdžių iki galimybės įgyti laiko planavimo įgūdžių, nuo galimybės padidinti pažinčių ratą iki galimybės lavinti kūrybiškumą ir pan. Taigi, belieka tik praturinti savo gyvenimą šiomis puikiomis galimybėmis kurias suteikia bakalauras, kurios gali atnešti pokyčių, permainų ir suteiks ne vieną progą susikurti tokį gyvenimą, apie kokį visada svajojote. Na, o, kad visos šios galimybės būtų lydimos tik pačių geriausių emocijų, atminkite, kad bakalauro studijas turite pasirinkti teisingai. Nežinote, kaip tai padaryti? Tikslaus atsakymo pažadėti negalime, nes jį priimti turite jūs, tačiau turime keletą puikių patarimų ir tikime, kad jie palengvins pasirinkimo procesą. Taigi, pats metas su jais susipažinti.

  1. Pagalvokite, kokia sritis jums yra artimiausia

Nors vos baigę vidurinę mokyklą žmonės dar nekuria labai tikslių ir aiškių planų, žino, kokia sritis iš daugelio įvairiausių, jiems yra labiausiai artima. Na,  o pasirinkimų yra tikrai daug: muzika, dizainas, turizmas, informacinės technologijos, filologija, medicina, teisė, o galbūt inžinerija?  Suprantate, jog kažkuri iš sričių yra gerokai mielesnė nei visos likusios? Tokiu atveju belieka tik rimtai apsvarstyti – galbūt tai ir yra jūsų šansas;

  1. Kokius dalykus teks studijuoti

Kiekvienos bakalauras susideda iš daugybės skirtingų dalykų, kurių tenka mokytis studijų metais. Paprastai kiekvienos studijos susideda iš kelių dešimčių dalykų. Gera žinia ta, kad dar net nepradėjus studijuoti galima sužinoti, kokius sričių mokslus teks krimsti. Belieka tik pridurti, jog dalykų, kurių teks mokytis pasirinkus vienas ar kitas studijas sąrašas gali tapti puikiu kelrodžiu – rinkdamiesi studijas nepamirškite įvertinti ir dalykų, kuriuos jums teks mokytis.

  1. Galutinį sprendimą turite priimti jūs

Studijų pasirinkimas – svarbus procesas gyvenime, todėl tikrai pravartu išklausyti ir šeimos narių ar artimiausių draugų nuomonės – galite išgirsti įdomių minčių, apie kurias net nesusimąstėte. Vis dėlto, nors pašalinių žmonių nuomones išklausyti tikrai verta, atminkite, jog galutinį žodį turite tarti tik jūs, nes tai sprendimas dėl jūsų ateities.

  1. Studijų kaina ir trukmė

Kartais įtakos sprendimo priėmimui turi ir tokie veiksniai kaip ir studijų kaina ar trukmė. Jei ir jūs manote, kad jūsų sprendimui įtakos gali turėti ši informacija, tokiu atveju būtinai iš anksto pasidomėkite, kiek kainuoja jūsų mėgstamos studijos ir kokia yra jų trukmė.

  1. Pageidaujate studijuoti tame pačiame mieste?

Yra nemažai žmonių, kurie baigę mokyklą, nenori palikti gimtojo miesto, todėl renkasi studijas tame pačiame mieste. Ir jūs esate vienas iš jų? Tokiu atveju belieka tik pridurti, kad studijų sąrašas, iš kurio galite rinktis, sumažės maždaug keliolika kartų, tad ir sprendimą priimti bus gerokai lengviau bei paprasčiau.

Spausk čia ir užsisakyk dabar!