Kursiniai darbai: ruošiamės gynimui
Kursiniai darbai – tikrų tikriausia studento kasdienybė. Belieka tik pridurti, jog apruošti kursinį darbą – dar ne visas darbas kurį reikia atlikti. Kaip žinia, kursiniai darbai turi būti ne tik parašyti, bet ir apginti. Ir nors nemaža dalis studentų yra linkę galvoti, kad svarbiausia – parašyti kursinė darbą, dėmesį verta atkreipti į tai, kad ne ką mažiau svarbus yra ir gynimo procesas. Na, o jei norite, kad apginti darbą pavyktų puikiai, turite žinoti ir tai, jog svarbu tinkamai iš anksto pasiruošti. O kaip tai padaryti? Turime keletą puikių patarimų, tad skubėkite su jais susipažinti.
Geriausia mokytis iš svetimų klaidų
Aplankius įvairioms gyvenimo situacijoms, ko gero, ne kartą esate girdėję posakį, jog geriausia yra mokytis iš svetimų klaidų. Belieka tik pridurti, kad šį posakį vertėtų prisiminti ir tuomet, kuomet kalbame apie kursinių darbų gynimą. Jei tik turite galimybę, būtinai dalyvaukite vyresnių studentų kursinių darbų gynime, nes tai- vienas geriausių informacijos šaltinių. Būtent šio gynimo metu galėsit stebėti, kokie klausimai yra užduodami, kokie aspektai vertinami, pasisemsite patirties ir sužinosite daug reikšmingos informacijos kaip yra rašomi ir atsiskaitomi kursiniai darbai.
Atrinkite tik pačią svarbiausią informaciją
Darbo gynimo metu studentas turi pasakyti kalbą tai yra vienas iš dalykų kurių reikalauja kursiniai darbai, tad būtent jai ir verta skirti šiek tiek daugiau dėmesio. Bene vienas svarbiausių dalykų, kurio negalite pamiršti, yra optimali kalbos trukmė. Paprastai iš anksto yra nurodoma, kiek turi trukti gynimo kalba, todėl labai svarbu kalbą paruošti taip, kad ją sakydami užtruktumėte tiek laiko, kiek yra pageidaujama. Vis dėlto, reikia pastebėti, jog nemaža dalis studentų daro labai didelę klaidą –nesugeba atrinkti pačios svarbios informacijos, todėl kalbos trukmė neretai būna kur kas ilgesnė. Akivaizdu, jog tai yra vienas iš tų veiksnių, dėl kurio negalite pretenduoti į patį aukščiausią įvertinimą. Taigi, lieka tik viena išeitis – atidžiai atrinkti tik pačią svarbiausią informaciją, t.y., tik tokią, kuri tikrai yra verta būti išgirsta.
Repetuokite kalbą
Ką tik paminėjome keletą svarbių dalykų, susijusių su kalba, kurią sakysite gindami kursinį darbą, tačiau nepaminėjome, ko gero, paties svarbiausio akcento – kalbą parepetuokite iš anksto. O geriausia bus, jei tai darysite prieš veidrodį. Tokiu būdu turėsite puikią galimybę stebėti, kaip atrodote bei elgiatės kalbėdami- galbūt pastebėsite, jog pernelyg daug mojuojate rankomis, galbūt nuspręsti, jog trūksta šypsenos veide. Identifikuokite netinkamą elgesį ir jį pakeiskite. Atkreipkite dėmesį ir į tai, koks yra jūsų kalbėjimo tonas, kokias intonacijas pasitelkiate. Galbūt balsas pernelyg griežtas? Kalbėkite oficialiai, tačiau be griežtumo, natūraliai, raiškia, taip, kad net ir tolimiausiame auditorijos kampe sėdintis žmogus galėtų suprasti, ką kalbate. Ne ką mažiau svarbus yra ir kalbėjimo greitis: galbūt žodžius beriate lyg žirnius? Skubėti neverta – pasirinkite vidutinį kalbėjimo tempą. Jums kamuoja scenos baimė? Tokiu atveju belieka tik pridurti, kad egzistuoja daug puikių patarimų, kaip to išvengti, todėl nepraleiskite progos jų tinkamai įvertinti.
Atvykite anksčiau, nei reikia
Tokią svarbią dieną pavėluoti būtų tiesiog nedovanotina klaida. Būtent todėl labai kruopščiai apskaičiuokite, kiek laiko reikės atvykti ir pridėkite dar bent keliolika minučių. Niekada negalite būti tikri, su kokiais nesklandumais teks susidurti kelyje, todėl turėkite bent keliolikos minučių rezervą. Na, o jei nesklandumų nepatirsite, jas galėsite skirti kitam tikslui: atsikvėpti prieš gynimą, išgerti vandens, mintyse pakartoti kalbą.
Sulauksite ir klausimų
Kalbant apie tai, kaip sėkmingai apginti kursinį darbą, būtina prisiminti, jog sulauksite ir klausimų, susijusių su jūsų darbu, ar kuria nors dalimi, tikslu ar uždaviniais. Ir nors iš anksto negalite žinoti, kokie klausimai bus užduodami, galite numatyti preliminarius variantus. Taigi, skirkite bent šiek tiek laiko ir apmąstymams, ką atsakysite, išgirdę pateiktus klausimus.
Puikiai išsimiegokite
Norite apginti sėkmingai kursinį darbą? tokiu atveju belieka tik pridurti, jog tai padės padaryti… miegas. Taip, perskaitėte teisingai. Ir nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, jog miegas ir kursiniai darbai neturi nieko bendra, reikia pabrėžti, jog tai – tik pirmasis įspūdis, kadangi miegas ir sėkmė tarpusavyje yra glaudžiai susiję. Klausiate, kaip ir kodėl? Viskas labai paprasta – jei būsite puikiai išsimiegoję, galėsite pasidžiaugti ne tik geresne savijauta, bet ir lengviau susitvarkysite su jauduliu, nejusite nuovargio, jausitės žvalūs bei energingi, bus lengviau susikoncentruoti, neteks skųstis prasta atmintimi ar išsiblaškymu. Kursiniai darbai reikalauja daugiau dėmesio nei paprasti atsiskaitymai, dėl to turite pasiruošti tinkamai ir turėti energijos save išreikšti.
Puiki išvaizda – būtina
Jau išvardijome ne vieną elementą, kuris yra tiesiog būtinas, jei norite apginti kursinį darbą sėkmingai, tačiau negalima pamiršti ir dar vieno. Puiki išvaizda yra tiesiog būtina. Belieka tik patarti, ką verta rinktis. O rinktis verta tai, kas susiję su oficialumu: tiks klasikinio stiliaus drabužiai bei avalynė, kuklūs papuošalai bei makiažas, tvarkinga šukuosena bei manikiūras, ryškios spalvos neturėtų dominuoti. Na, ir žinoma, nepamirškite dar vienos puikios išvaizdos akcento. Tai – nuoširdi šypsena.
Pakili nuotaika
Na, o baigiant šį tekstą, būtina užsiminti ir apie dar vieną elementą. Tai – pakili nuotaika. Nors iš jaučiate jaudulį, nežinomybę, patiriate stresą, vis dėlto, tai – puikios akimirkos, kurios tikrai yra vertos būti apvainikuotomis pakilia nuotaika. Juk tiek valandų praleidote rašydami kursinį darbą, įdėjot daug pastangų tam, kad kursiniai darbai būtų kokybiški, tad kodėl nepasidžiaugus tuo, jog jau visai netrukus gausite įvertinimą už darbą.
Taigi, jau sužinojome, kokie yra svarbiausi dalykai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį ruošiantis tokio darbo gynimui, tad belieka tik palinkėti ištvermės, atkaklumo bei sėkmės.