+370 685 07671 [email protected] MeniuUžverti Meniu Užsisakyk dabar!

Rašto darbai – 5 dažniausiai daromos klaidos mokslo darbų rašyme

Rašto darbai - rašto darbų rašymas

Rašto darbų rašymas iš studento pareikalauja didelės disciplinos bei laiko sąnaudų. Kad rašto darbas būtų atliktas puikiai, reikia ne tik įsigilinti į atliekamo mokslo darbo temą, bet taip pat ir tinkamai pasiruošti visas reikalingas medžiagas. Net ir patiems kruopščiausiems studentams pasitaiko klaidų rašant mokslo darbą, o ką jau kalbėti apie studentus, kai referatas ar kursinis darbas būna atliktas paskutinę naktį.

Studijuodami bei padėdami atlikdami rašto darbus pastebėjimo pagrindines 5 klaidas, kurias studentai padaro, rašydami mokslo darbus. Sakoma, kad protingi mokosi iš savų klaidų, o išmintingi – iš svetimų. Perskaitę šį straipsnį sužinosite, kokių klaidų reiktų išvengti, norint gauti puikų įvertinimą už rašto darbus.

Pirma klaida:
Neįsigilinimas į darbo temą. Dažnai pasitaiko, kad pradėdami rašyti mokslo darbus studentai tik paviršutiniškai susipažįsta su darbo tema. Tokios klaidos pasekmė – žemesnė rašto darbo kokybė bei žinoma, sugaištas brangus laikas. Ką tai reiškia? Tokiu atveju teks iš naujo gilintis į darbo temą, rinkti naują informaciją ir iš naujo perrašyti baigiamajį darbą (kursinį ar diplominį).

Antra klaida:
Tarpusavyje nesisieja rašto darbo skyriai. Visi rašto darbai turi būti nuoseklūs ir atskleidžiantys tam tikrą nagrinėjamą problemą. Kiekviena darbo dalis t.y. įvadas, teorinę bei tiriamoji, turi viena kitą papildyti ir atlikti pagrindinę rašto darbo paskirtį – atskleisti nagrinėjamos rašto darbo temos problematiškumą.

Trečia klaida:
Gautos išvados neatitinka darbo tikslo. Dažnai nutinka taip, kad studentas rašydamas mokslo darbą nukrypsta nuo nagrinėjamos problemos t.y. darbo pabaigoje, pateikiant išvadas ir rekomendacijas, nerandama sąsajų su darbo pradžioje išsikeltu rašto darbo tikslu. Labai svarbu, kad rašydami mokslo darbus prieš akis visada turėtumėte savo darbo tikslą, kuriuo vadovautumėtės viso rašymo procese.

Ketvirta klaida:
Netinkamas literatūros citavimas – plagiatas. Tai viena dažniausiai pasitaikančių studentų klaidų! Ji gali pasitaikyti net pačiam sąžiningiausiam studentui, tiesiog pamiršus padėti kabutes prie cituojamo teksto ar neparašius citatos autoriaus. Piktavališkas citatų pasisavinimas yra laikomas plagiatu, už kurį studento darbas gali būti neįvertintas ar laukti net dar didesnės nuobaudos – pašalinimas iš aukštosios mokyklos. Todėl naudodami kitų autorių mintis kruopščiai ir akylai patikrinkite ar visos “kabutės” sudėtos ir visi literatūros šaltiniai nurodyti.

Penkta klaida:
Metodinių reikalavimų nesilaikymas. Kiekvienas rašto darbas nuo pačio smulkiausio kaip referatas iki sudėtingiausio kaip doktorantūros darbas privalo atitikti Jūsų aukštosios mokyklos rašto darbų rengimo metodinius nurodymus. Šią informaciją būtina perskaityti prieš pradedant ruošti mokslo darbą. Taip išvengsite rašto darbų rengimo klaidų.

Žinodami dažniausiai pasitaikančias klaidas, galite jų išvengti savo darbe.

Mokykitės iš svetimų klaidų bei sėkmės rašant mokslo darbus!

Visos teisės saugomos Writeworks.lt © 2009 – 2018 Writeworks

Spausk čia ir užsisakyk dabar!