+370 685 07671 [email protected] MeniuUžverti Meniu Užsisakyk dabar!

Bakalauro darbai: kaip įveikti stresą?

Šiandien daugelis iš mūsų esame pratę prie labai greito bei įtempto gyvenimo, todėl stresinės situacijos jau nebestebina nieko  – maža to, daugelis netgi yra linkę laikyti stresines situacijas įprasta kasdienybės dalimi. Vis dėlto, tuo pernelyg  žavėtis taip pat nevertėtų – moksliniais tyrimais yra įrodyta, jog nuolat besikartojančios stresinės situacijos daro neigiamą poveikį ne tik fizinei, bei ir psichinei žmogaus sveikatai. Taigi, išvada viena – nors gyvendami 21 amžiuje stresinių situacijų tikrai neišvengsime, turime žinoti bei suprasti kokiais būdais valdyti stresinę situaciją, kaip kovoti su stresu, kokių priemonių imtis tam, kad vėliau nereikėtų krimstis dėl pablogėjusios sveikatos. Tiesa, prieš tai dėmesį verta atkreipti dar ir į tai, jog stresas kyla dėl įvairių priežasčių, todėl kiekvieną kartą galime rinktis vis kitokius kovojimo būdus (priklausomai nuo to, koks yra streso šaltinis). Na, o šį kartą dėmesį atkreipsime į tai, kaip kovoti su stresu tuo atveju,  kai  jo šaltinis yra bakalauro darbai. Taigi, jei perskaitysite šį tekstą iki  pabaigos, sužinosite ne vieną veiksmingą būdą, kaip pažaboti stresą laiku, t.y., tol, kol jis nepridarė rimtos bėdos.

Prieš pradedant vardinti kokių priemonių bei būdų verta imtis tuo atveju, jei norite pažaboti stresą, kurį sukelia bakalauro darbai, verta sužinoti, kokius iš tiesų neigiamus padarinius sveikatai gali sukelti šių darbų rašymas. Ir nors dažnai esame įpratę skelbti tik geras naujienas, šį kartą turime ir blogų: neigiamų  dalykų, kuriuos jūsų sveikatai gali sukelti šių darbų rašymas. Taigi, pats metas pasidomėti, kokie jie:

  1. nuolatinis nuovargis – daugybė dienų, praleistų dirbant labai įtemptą protinį darbą bei kiti veiksniai, gali sukelti nuolatinį nuovargį. To rezultatas – žmogus jaučiasi išsekęs, pavargęs, apatiškas, trūksta energijos;
  2. galvos skausmas – rašant bakalauro darbą teks susidurti ne su vienu iššūkiu, o kur dar įtemptas darbas? Visa tai gali sukelti įvairaus stiprumo galvos skausmus – nuo lengvo sopimo iki skausmo priepuolių;
  3. pablogėjęs regėjimas – tam, kad parašytumėte puikų ir kokybišką bakalauro darbą, prie jo teks praleisti ne vieną šimtą valandų. Na, o, jei dar darbą rašysite naktimis ar esant prastam apšvietimui, tokiu atveju gali pablogėti ir regėjimas;
  4. nerimas ir įtampa – visur ir visada. Dėl nuolatinių ir neišbaigiančių stresinių situacijų, nerimas ir įtampa gali tapti kasdieniais jūsų palydovais. Belieka tik pridurti, kad dėl jų, situacija tampa dar prastesnė – žmogus nebegali susikaupti, pilnavertiškai atlikti būtinus darbus, gali suprastėti ir atmintis;
  5. išblyškusi oda, pajuodę paakiai – įtemptas ir sunkus protinis darbas gali tapti ir rimtus iššūkiu jūsų odai. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad žmogaus, nuolat susiduriančio su stresinėmis situacijomis, kenčia ir oda – ilgainiui ji tampa išblyškusia, pajuosta paakiai;
  6. miego sutrikimai – stresas, nuolatinis skubėjimas bei ypač didelis darbo krūvis, gali sukelti ir miego sutrikimus. Vos tik pastebėjus, jog pradėjo kamuoti miego sutrikimai,  būtina imtis priemonių, kadangi nesiimant jokių veiksmų, staiga atsiradę  miego sutrikimai, gali virsti itin rimtomis problemomis.

Na, o  dabar   – pats metas aptarti kokiais būdais galite valdyti stresą ir su juo kovoti.  Džiugina tai, kad  yra ne vienas būdas, kaip kovoti su stresu, tuo atveju, jei jūsų dar laukia bakalauro darbai. Taigi, belieka tik  pasirinkti sau labiausiai patinkantį būdą arba naudoti net kelis iš jų. Tokiu atveju rezultatas tirai džiugins.

Raskite laiko maloniems ritualams

Kad ir kokie būtumėte užimti šiuo gyvenimo laikotarpiu, rasti laiko maloniems ritualams yra tiesiog būtina, kadangi šiam tikslui skirtas laikas vėliau atsipirks su kaupu –  galėsite mėgautis kur kas geresne sveikatos būkle. Ritualus verta rinktis tikslingai ir atsakingai, o šiuo atveju idealiai tiks karšto vonios su eteriniais aliejais bei specialiai šiam tikslui sukurta aplinka- žvakių šviesa, aromaterapinėmis žvakėmis ar smilkalais. Visi išvardinti elementai sukurs tokią aplinką, kuri iš tiesų bus jums  naudinga: suteiks galimybę atsipalaiduoti; pašalins fizinę bei psichinę įtampą, padės įgauti jėgų, maža to, pakeitus aplinką, gali kilti ir naujų idėjų, kurias galėsite pritaikyti rašydami bakalauro darbą.

Nuolat vėdinkite patalpas

Paprastai patalpas vėdiname tam, kad vėliau galėtumėte mėgautis šviežiu ir grynu oru, tačiau tik retas susimąsto apie tai, kad patalpų vėdinimas yra  labai naudingas tiems, kurie dirba protinį darbą, ko ypač reikalauja bakalauro darbai. Viskas labai  paprasta – kuo patalpoje grynesnis oras, tuo geriau smegenų  ląstelės aprūpinamos deguonimi, tad ir protinio darbo keliamus iššūkius įveikti bus kur kas lengviau. Akivaizdu, jog tai yra vienas iš tų dalykų, kurio reikalauja bakalauro darbai.

Kasdien – lengva mankšta

Neretai sakoma, kad sportas turi labai daug puikių privalumų, o vienas iš jų – galimybė kovoti su  stresu kurį gali sukelti bakalauro darbai ir studijų įtampa. Taigi, to nereikėtų pamiršti ir rašant bakalauro darbą – bakalauro darbai jums taps lengviau įveikiami jei kasdien bent keliolika minučių skirsite lengvai mankštai, protas turės puikią progą atsitraukti nuo  minčių apie darbo rašymą, turėsite galimybę atsipalaiduoti, taip pat pasijusite pakilesnės nuotaikos, tad ir stresines situacijas įveikti bus gerokai lengviau. Maža to, yra ir fizinės naudos aspektas – atpalaiduosite kūno raumenis po ilgų valandų, praleistų sėdint.

Nemažinkite miego valandų skaičiaus

Kad ir kokie užimti būtumėte, nemažinkite miego valandų skaičiaus – atminkite, jog miegas yra tiesiog būtinas gerai fizinei, psichinei bei emocinei sveikatai palaikyti.

Spausk čia ir užsisakyk dabar!