+370 685 07671 [email protected] MeniuUžverti Meniu Užsisakyk dabar!

Kas yra kursiniai darbai?

Kursiniai darbai

Pradedančiajam studentui dažnai kyla klausimas: “Kas gi yra kursiniai darbai?”. Kad palengvintumėme Tavo studentišką gyvenimą šiame straipsnyje pateiksime kursinių darbų rūšis ir pagrindinius jų skirtumus.

Kursiniai darbai. Rūšys ir pagrindiniai skirtumai.


Užduotis – tai viena iš paprasčiausių kursinių darbų rūšių.
Užduotis – tai 2-5 lapų apimties darbas, kuris dažniausiai būna tik tam tikros paskaitos temos apibendrinimas. Užduoties atlikimas skiriamas studentui geriau suvokti įgytas teorines (kartais ir praktines) žinias siaura nagrinėjama tema.

Praktikos ataskaita – tai kursinio darbo rūšis, rengiama aukštesniųjų ar baigiamųjų semestrų metu. Praktikos ataskaitos rengimas įformina studento įgytus praktinius sugebėjimus, teorinių žinių pritaikymą realioje darbo rinkoje taip pat socialinius sugebėjimus – įsilieti į naują aplinką, veikti versle.  Praktikos ataskaita, rengiama pagal metodinius kiekvienos aukštosios mokyklos nurodymus, tačiau dažniausiai praktikos ataskaitą turi sudaryti – teorinė ir praktinė dalys, užduočių atlikimo kalendorius bei įmonės/praktikos vadovo atsiliepimas.

Verslo planas – tai kursinio darbo rūšis, dokumentas, kuriame studentas struktūrizuotai išdėsto  pagrindinę informaciją apie įmonės veiklos planus naujam verslo modeliui. Tokia kursinio darbo užduotis – verslo planas – yra puiki galimybė studentui patikrinti visas studijų metu įgytas teorines žinias. Šio darbo išskirtinumas, kad verslo planas susideda iš skirtingų dalių (pvz. idėjos generavimas, rinkodara, reklama, finansai ir pan.). Atliekant verslo planus geriausia kooperuotis skirtingų studijų programų studentams (pvz. dalyvaujant verslumo konkursuose), kad kiekvienas iš studentų būtų savo srities specialistas.

Referatai – tai nesudėtingas kursinis darbas, kurio pagrindinis tikslas – praplėsti studento teorines žinias. Referatas neskatina mąstyti, spręsti problemų, ieškoti jų sprendimo alternatyvų, todėl referatui išvados danu atveju net nėra reikalingos. Tačiau kaip priemonė greitai suteikti daug plačių žinių – referatas tinkama priemonė.

Kursiniai – tai lyg tam tikras pasiruošimas bakalauro darbui rašyti, kur temos yra siauresnės ir nagrinėjamos giliau nei kursiniame darbe. Jei referatas iš esmės neskatina mąstyti, spręsti problemų, ieškoti jų sprendimo alternatyvų, tai kursinis darbas atvirkščiai, skatina galvoti ir kurti. Dėl šios priežasties išvados yra itin svarbi kursinio darbo dalis, priešingai nei referatui.

Patarimas – prieš pradėdamas (-a) rašyti bet kurį kursinį darbą, gerai išsianalizuok kiekvieno darbo struktūrą bei reikalavimus. Tada Tavo bet kuris iš kursinių darbų bus gerai įvertinti dėstytojų. Sėkmės kursinių darbų rašyme!

Visos teisės saugomos Writeworks.lt © 2009 – 2018 Writeworks

Spausk čia ir užsisakyk dabar!