+370 685 07671 [email protected] MeniuUžverti Meniu Užsisakyk dabar!

Kiek laiko užtrunka kursinių rašymas?

 

Kursinių rašymas

Kursinis darbas – tai savarankiškas studijų rašto darbas, kurio paskirtis yra ugdyti Jūsų kaip studento gebėjimą sisteminti ir analizuoti duomenis, naudoti mokslinę literatūrą, nagrinėjant mokslo bei praktikos problemas.

Kursiniame darbe yra pateikiamos bei sprendžiamos teorinės, taikomojo pobūdžio bei praktinės problemos, tačiau palyginus jas su baigiamojo darbo užduotimis, jos yra kur kas mažesnės, todėl kursinių rašymas atitinkamai užima mažiau laiko. Jei baigiamojo darbo rašymas trunka nuo 6 mėn. iki 2 metų, tai kursinių rašymas dėl mažesnės savo apimties užima ir mažesnę laiko dalį.

Kad aiškiai žinotumėte, kaip paskirstyti savo laiką kursinio rašymui, pateikiame kursinių rašymo preliminarų šabloną, kuris priklausomai nuo mokymosi įstaigos gali skirtis.

Pirmiausia, kursinio rašymui skirtas temas privalote gauti iš kursinio vadovo ar Jūsų studijų katedros ne vėliau kaip per 30 dienų nuo naujo studijų kurso pradžios, kuriame yra įtraukta, kad būtent šį semestrą turėsite atlikti kursinį darbą. Per šį laikotarpį privalote išsirinkti Jums patraukliausią kursinio rašymui temą. Taip pat svarbu paminėti, kad žinodami, kas yra Jūsų kursinio darbo vadovas(-ė), Jūs galite pats/pati siūlyti kursinio darbo temą. Siūlant temą turėsite įrodyti, dėl kokių priežasčių renkatės savo norimą kursinio rašymui temą, pvz.: seniai domitės šia sritimi, darbo metu susiduriate su panašiomis situacijomis ar kt.

Antra, pasirinkus temą per 2 savaites privalote pasiieškoti įmonės, kurios duomenis būtų galima naudoti kursinio darbo rašymui. Jei dirbate, patartina susitarti su įmonės vadovu, kad būtų leista naudoti įmonės duomenis Jūsų kursinio rašymui. Taip išsprendus problemą dėl įmonės paieškos kursinių rašymui, galėsite atsipūsti, nes rašto darbo atlikimas tamps žymiai lengvesnis, kai esate susipažinęs(-usi) su įmonės veikla. Jei nedirbate, kreipkitės pagalbos į pažįstamus, kurie galėtų padėti gauti prieigą prie įmonių duomenų. Jei Jūsų kursinis darbas nereikalauja sąsajos su konkrečia įmone, tiesiog patartina rinktis kursinio darbo objektą, apie kurį Jums būtų ne tik įdomu rašyti, bet ir lengva surasti duomenis kursinio rašymui.

Trečia, darbo tikslo ir uždavinių formulavimui skirkite iki 10 dienų. Kartu su darbo vadovu aptarkite, ar teisingai pavyko suformuluoti kursinio darbo tikslą, bei uždavinius, kuriais remsitės rašant kursinį darbą. Ties kursinio rašymo etapu – darbo tikslo ir uždavinių formulavimu – neužstrikite, nes dar didelė darbo dalis Jūsų laukia priekyje.

Ketvirta, labai svarbus etapas bet kuriam mokslo darbo rengimui – literatūros šaltinių paieška. Kad kursinio rašymas vyktų sklandžiai, ypač teorinė dalis, svarbu pasirinkti tinkamus literatūros šaltinius. Didelė dalis kursinio rašymo sėkmės priklauso nuo to, ar pasirinkta literatūra padės Jums atskleisti kursinio darbo temą. Būkite atkaklūs ieškodami tinkamų šaltinių, kurie padės parengti aukštos kokybės kursinio darbo teorinę dalį. Šiam kursinių rašymo etapui skirkite iki 10 dienų. Žinoma, kai pradėsite rašyti darbą, pamatysite, kad papildomos informacijos Jums trūksta, tada teks ieškoti naujų literatūros šaltinių. Tačiau patartina iš karto skirti laiko bent didžajai daliai literatūros šaltinių paieškai.

Penkta, tarpinis patikrinimas. Šiame etape Jūs kartu su kursinio vadovu aptarsite ar tinkamai pasirengėte tolimesniam kursinio rašymui. Šis etapas trunka kelias dienas, o kartais tik kelias valandas, priklausomai nuo to, kiek studentų turi dėstytojas ir kiek laisvo laiko jis gali šiuo metu skirti.

Šešta, teorinės dalies rengimas. Šis etapas pareikalaus didesnės dalies Jūsų laiko. Teorinės kursinio darbo dalies atlikimas gali užtrukti nuo 3 iki 5 savaičių. Visa tai, kaip ir kiti kursinio darbo rašymui skirti etapai priklauso nuo Jūsų aukštosios mokyklos rašto darbo rengimo taisyklių.

Septinta, kai jau turite su darbo vadovu suderintą teorinę kursinio darbo temą, galite pradėti darbuotis ties kitu, taip pat labai svarbiu kursinių rašyme etapu – tiriamąja dalimi. Ši kursinio rašymo dalis iš Jūsų pareikalaus 2-3 savaičių darbo. Visą šį laikotarpį skirsite tyrimo priemonių parengimui, duomenų analizei ir išvadų pateikimui. Labai svarbu, kad Jūsų tyrimas papildytų teorinę kursinio darbo dalį, ir taip būtų įrodyti Jūsų literatūros šaltinių panaudoti teiginiai.

Galiausiai, kursinio darbo galutinis parengimas ir pristatymas. Kai visas darbas yra atliktas, palikite jį porai dienų “atsikvėpti”. Pailsėkite nuo įtempto darbo. Praleidus kelias dienas, negalvojant apie kursinio rašymą, Jūs pailsėsite ir šviežia galva pažvelgsite į savo rašto darbą. Tada pabaikite sutvarkyti kursinį darbą pagal metodinius reikalavimus, pristatykite jį laiku darbo vadovui ir, žinoma, tada jau galėsite ruoštis kursinio gynimui. Kadangi kursinio rašymui skyrėte savo laiką ir širdį, šiam etapui Jums prireiks tik 1 savaitės.

Išskaidžius kursinių rašymą dalimis galima aiškiai pamatyti, kiek laiko pareikalaus kiekvienas kursinio rašymo etapas. Bendrai sudėjus rengimui skirtą laiką galima savo darbotvarkėje pasižymėti, jog 3-4 mėnesiai bus paskirti kursinio rašymui. Žinoma, tai tik preliminarūs skaičiai, nes kaip jau minėjome, viskas priklauso nuo Jūsų aukštosios mokyklos rašto darbų rengimo taisyklių.

Mažiau kalbų, daugiau darbų. Sėkmės kursinių darbų rašyme!

Spausk čia ir užsisakyk dabar!