+370 685 07671 [email protected] MeniuUžverti Meniu Užsisakyk dabar!

Magistras: stresas ir nuovargis neturi tapti jūsų palydovais

Bakalauro studijas renkasi dauguma mokyklą baigusių asmenų, tačiau tik kur kas mažesnė dalis nusprendžia pasirinkti magistro studijas. Belieka tik pridurti, kad magistras turi iš tiesų daug puikių privalumų, tačiau šį kartą apie tai nekalbėsime – kaip žinia, bakalauro studijos pareikalauja daug jėgų, laiko, pastangų, todėl tikrai ne kiekvienas ryžtasi pasirinkti magistro studijas. Na, o jei pasirenka, tai dažnai skundžiasi, jog magistras reikalauja daug pastangų, dėl to nuovargis ir stresas tapo nuolatiniais palydovais. Vis dėl to, taip neturi būti – stresas ir nuovargis tikrai neturi tapti jūsų palydovais. Atsižvelgiant į tai, belieka tik pridurti, jog nors ir yra situacijų, kurias ne visas įmanoma iš anksto numatyti, joms pasiruošti ar suvaldyti, tačiau reikia pabrėžti, kad labai daug kas priklauso nuo paties studento. Būtent todėl būtina suprasti, kokių priemonių galite imtis tam, kad suvaldytumėte stresą arba  patirtumėte jo kuo mažiau; taip   pat turite suprasti, kaip galite įveikti nuovargį ir pan. Belieka tik pridurti, jog šios ypač vertingos žinios neateina savaime – jei norite apie tai žinoti, teks pasidomėti. O tai daryti tikrai verta, nes gautos žinios gali iš esmės pakeisti jūsų gyvenimą. Taigi, daugiau nedelskime ir sužinokime, ką daryti, kad magistro studijos nesukeltų streso bei nuovargio.

Į valgiaraštį įtraukite tam tikrus produktus bei gėrimus

Magistro studijos  yra  tiesiog neatsiejamas nuo protinio darbo, todėl labai svarbu prisiminti, jog egzistuoja ne vienas produktas bei gėrimas, kurį yra rekomenduojama vartoti protinį darbą dirbantiems žmonėms o ypač magistras reikalauja daug pastangų. Taigi, net jei ir nemėgote anksčiau šių produktų, atminkite, jog  būtent jų turėtumėte įtraukti kuo daugiau į savo valgiaraštį. Tai   – špinatai, lašiša, graikiniai riešutai, juodas šokoladas, kakava, šviežios vaisių sultys, žalioji arbata. Visi išvardinti gėrimai bei maisto produktai turi daug puikių medžiagų, kurios  suteiks energijos, padės išlaikyti žvalumą bei budrumą, sustiprins imunitetą – tokių būdų jūsų magistras taps lengviau iveikiamas.

Gerkite pakankamai vandens

Ką tik paminėjome, kad verta gerti daug kakavos bei žaliosios arbatos, tačiau tuo pat metu verta dėmesį atkreipti į tai, kad egzistuoja ir dar vienas svarbus gėrimas, kurio tiesiog negalite  pamiršti. Tai – vanduo. Net jei ir nebuvote įpratę, tuomet teks įprasti kasdien išgerti reikiamą kiekį vandens, kadangi moksliniai tyrimai jau seniai skelbia apie tai, jog žmonės, kurie negeria pakankamai vandens, greičiau pavargsta, jiems sunkiau susikaupti. Būtent šie jūsų sveikatos būklės ypatumai tikrai netaps puikiais pagalbininkais siekiant kovoti su stresu bei nuovargiu. Belieka tik pridurti, jog yra daug puikių patarimų bei metodų, kuriuos galite naudoti tam, kad užtikrintumėte, jog per dieną yra  išgeriamas reikiamas kiekis vandens.

Kuo daugiau būkite gryname ore

Norite išvengti streso bei nuovargio? Tokiu atveju belieka tik prisiminti,  jog egzistuoja ir dar vienas puikus patarimas: kuo daugiau būkite gryname ore. Kad ir kokie užimti esate, raskite laiko pasivaikščiojimams miške, pasisėdėjimams parke, o jei tai padaryti galite tik labai retai, tokiu atveju bent dažnai vėdinkite patalpas.

Kuo daugiau šviesos

Ar žinote, kad buvimas puikiai apšviestoje aplinkoje skatina laimės hormono gamybą ir būtent dėlto jaučiamės kur kas laimingesni, nors nieko ypatingo ir neįvyksta. Na, o tokios būsenos kaip tik ir yra tai, ko reikia, jei norime būti kuo atsparesni stresui bei nuovargiui kuri gali sukelti jūsų rašomas magistras. Taigi, kuo daugiau šviesos bus jūsų namuose, tuo geriau.

Ramybei – eteriniai aliejai

Moksliniais tyrimais yra įrodyta, kad su stresu kur kas lengviau kovoja tie žmonės, kurie nuolat jaučiasi ramūs. Belieka tik pridurti, kad išlaikyti vidinę ramybę tikrai ne visada pavyksta, tačiau  yra  ir gera žinia – yra daug priemonių, kurios apdės tai padaryti. O dar geresnė žinia yra ta, jog galime rinktis ir natūralias priemones. Viena iš jų yra eteriniai aliejai. Taigi, jei norite atsikratyti emocinės bei psichinės įtampos, jaustis atsipalaidavę ir pamiršti nuolat kamuojantį nerimą, pats metas prisiminti eterinių aliejų teikiamus privalumus. Šiuo atveju idealiai pravers  levandų, bergamočių, rožių, mėtų eteriniai aliejai.

Tinkamas dienas režimas

Norite būti atsparūs stresui, nuovargiui bei blogai nuotaikai? Šių dalykų išvengti padės ir tinkamas dienos režimas. Įpraskite atsikelti  bei eiti miegoti tuo pačiu laiku, atminkite, jog kokybiškiausias miegas – dar prieš vidurnaktį, rinkitės sveiką ir  kokybišką maistą, raskite laiko poilsiui – būtent toks yra tinkamas  dienos režimas.

Turėkite mėgstamą ritualą

Moksliniai tyrimai skelbia ir dar vieną žinią: pasirodo, jog tie žmonės, kurie turi mėgstamą ritualą, stresą pakelia kur kas lengviau. Taigi, jei dar neturite mėgstamo ritualo, pats metas apie tai pagalvoti.

Išmokite tinkamai planuoti laiką

Neretai žmonėms tenka patirti daug streso dėl vienos labai paprastos priežasties – netinkamai planuojamo laiko dėl tos pačios priežasties jūsų magistras gali tapti sunkiau iveikiamas. Belieka tik pridurti, jog ši problema gali būti išspręsta labai greitai- tereikia išmokti planuoti laiką ir liksite maloniai nustebę, kaip pasikeis jūsų gyvenimas – liks daugiau laiko, neteks skubėti, sumažės stresinių situacijų, darbai bus atlikti laiku, jūsų magistras bus paruoštas kokybiskai ir be streso. Nežinote, nuo ko pradėti mokytis? Gera žinia ta, kad jau yra organizuojami įvairūs kursai, mokymai bei seminarai, kurių metu galite mokytis įvairių laiko planavimo bei valdymo technikų, metodų, gauti svarbių patarimų.

Kaip matyti, egzistuoja iš tiesų  labai daug būdų, kaip išvengti streso ar jį suvaldyti, ką daryti, kad nesijaustumėte pavargę ir pan. Belieka tik pasirinkti pačius patraukliausius būdus ir išbandyti juos  jau šiandien. Neretai sakoma, jog nėra nieko geriau už puikią savijautą, tad atminkite, kad būtent ji, o ne stresas ir nuovargis turi lydėti jus magistro studijų metu.

Spausk čia ir užsisakyk dabar!