+370 685 07671 [email protected] MeniuUžverti Meniu Užsisakyk dabar!

Kaip pasiruošti bakalauro ar magistro darbo gynimui?

Bakalauro ir magistro darbaiDiplominių – bakalauro ar magistro darbų – rašymas atsakingas studijų etapas. Diplominio darbo rašymu įgilinamos įgytos žinios per visus studijų metus, o bakalauro ar magistro darbo pristatymu – užbaigiamos studijos. Diplominio darbo gynimas džiaugsmingas įvykis, po kurio studentas gauna užsitarnautą įvertinimą – diplomą. Tačiau ne visiems studentams bakalauro ar net magistro darbo gynimas atrodo toks lengvas procesas. Dauguma absolventų patiria mažesnį ar didesnį stresą. Šiame straipsnyje pateikiame patarimų, kad Jūs pasiruoštumėte tinkamai bakalauro ar magistro darbo gynimui ir su šypsena fotografuotumėtes diplomų įteikimo šventėje.

1. Žinokite, kas parašyta Jūsų bakalauro (magistro) darbe. Norėdami be streso pasitikti baigiamojo darbo gynimą, turite būti užtikrinti dėl kiekvieno žodžio, lentelės, paveikslėlio ar skaičiaus esančio Jūsų rašto darbe. Tik, kai žinosite viską apie savo darbą net pakelti viduryje nakties, galėsite ramiai eiti į gynimą.

2. Pasirenkite pristatymą iš anksto. Neatidėliokite prazentacijos rengimo iki paskutinių dienų. Pasirenkite prezentaciją bent savaitei likus iki bakalauro ar magistro darbo gynimo. Per tą laiką mintys dėl prezentacijos tobulinimo susigulės, turėsite pakankamai laiko pataisymams bei puikiai žinosite savo prezentacijos turinį. Dėl šių priežasčių baigiamojo darbo gynimo metu neteks stovėti įsmeigus akių į skaidres.

3. Pasirašykite kalbą gynimui. Pasirengę pristatymai būtinai pasirašykite kalbą. Nepaisant to, kad puikiai žinote savo darbą, bei susidėliojote mintis skaidrėse, pasirašykite bent pagrindinius punktus, ką gynimo metu kalbėsite. Be to, bakalauro (magistro) darbo gynimo laikas labai ribotas, tik 7 – 10 min. Todėl papildomai skirtas laikas kalbos rašymui išeis tik į naudą, nes puikiai žinosite, kaip išnaudoti kiekvieną minutę.

4. Repetuokite. Nepaisant to, kokie puikūs oratoriai bebūtumėte, patarimas Jums – bent kelis kartus inscenizuokite bakalauro (magistro) darbo gynimą. Iš pradžių pasirepetuokite priešais veidrodį, pasižiūrėkite, kokią kūno kalbą naudojate. Kai jausitės drąsiau, pristatykite darbo prezentaciją artimiesiems ir draugams. Paprašykite, kad jie surašytų komentarus dėl Jūsų kalbos stiliaus, kūno ir mimikos išraiškų, o dar geriau – nufilmuotų. Turėdami video įrašą, galėsite pažvelgti į save iš šalies. Pajusite savo balso tembrą, pasiklausysite savo pristatymo bei pamatysite, kaip atrodote kalbėdami. Tai nebus lengva, nes dažnas iš mūsų bijo klausytis ar žiūrėti įrašų apie save. Tačiau garantuojame, kad tai bus puikus sprendimas, kuris padės pasiruošti puikiam bakalauro ar magistro darbo gynimui.

5. Paprašykite klausimų dėl darbo. Pristatę darbą artimiesiems, paprašykite, kad jie pateiktų klausimų dėl Jūsų pristatymo. Gynimo metu sulauksite 3-8 klausimų iš komisijos. Artimųjų užduoti klausimai padės Jums patobulinti savo baigiamojo darbo gynimą.

6. Išsimiegokite. Taip, būtinai gerai pailsėkite ir atsipalaiduokite lemtingos studento gyvenime dienos išvakarėse. Neužsibūkite iki vėlumos draugų rate ar taisydami prezentaciją. Geriausia, kaip Jūs galėsite sau padėti gynimo dieną, tai puiki savijauta ir lengvos mintys galvoje.

7. Atrodykite reprezentatyviai. Bakalauro ar magistro darbo gynimo metu įprastinė apranga tikrai netiks. Dieną prieš tai susiruoškite savo aprangą – išsilyginkite drabužius, nusivalykite batus. Geriausia viską susiruošti iš anksto, kad ryte netektų sukti galvos, ką rengtis, kad atrodytumėte tinkamai. Labai svarbu, kad apranga būtų Jums patogi. Stenkitės suderinti reprezentatyvią išvaizdą bei gerą savijautą dėl pasirinktos aprangos.

Taigi, jei naudositės šiais patarimais, į bakalauro (magistro) darbo gynimą keliausite ramūs ir pasitikintys savimi. Sėkmės, ruošiantis ypatingai dienai!

Visos teisės saugomos Writeworks.lt © 2009 – 2018 Writeworks

Spausk čia ir užsisakyk dabar!