+370 685 07671 [email protected] MeniuUžverti Meniu Užsisakyk dabar!

Diplominiai darbai. Kokias studento kompetencijas ugdo diplominių darbų rašymas?

 

Diplominiai darbai

Diplominio darbo rašymas – reikšmingas studento mokymosi etapas. Diplominis darbas – ar tai būtų bakalauro baigiamasis darbas, ar magistrinis darbas – yra studento viso studijų mokymosi laikotarpiu įgytų teorinių ir praktinių įgūdžių įvertinimas. Šiame straipsnyje pateikiame kompetencijos, kurių studentas įgyją studijų metu, ruošdamasis diplominių darbų rašymui.

Diplominiai darbai – teorinių žinių pritaikymas. Mokykloje moksleiviai turi skaityti knygas, nes už jas rašomi pažymiai, priešingai universitetuose ir aukštosiose mokyklose, kur studentai vaikšto į bibliotekas skaityti knygų, nes sąmoningai nori praplėsti savo žinias dėl studijuojamo dalyko. Diplominių darbų rašymo metu studentas perskaito ne vieną dešimtį knygų, kurių informaciją naudoja savo darbui parašyti. Tokiu būdu įgijamas gebėjimas kitų autorių teorines žinias pritaikyti savo rašto darbams.

Diplominiai darbai – praktinių įgūdžių pritaikymas. Ruošdamiesi baigiamųjų darbų rašymui studentai būna bent kartą atlikę praktikas verslo įstaigose arba turintys praktinių įgūdžių dirbdami ir derindami studijas. Rašant diplominius darbus studentai pritaiko praktinius įgūdžius įgytus realioje darbo rinkoje ar tik praktinių užsimimų studijose metu. Pvz. Absolventas sugeba greitai ir be didesnių kėblumų sudaryti anketą, arba į teorines žinias pažvelgti iš praktinės patirties ir pateikti sav7 empirinių pavyzdžių.

Diplominiai darbai – analitinių gebėjimų stiprinimas. Rengdami baigiamųjų darbų tiriamąsias dalis studentai puikiai įvaldo analitinius gebėjimus. Surinktų tyrimo duomenų analizė, grafikų ir diagramų braižymas bei jų palyginimas su teorinėmis žiniomis skatina studento gebėjimus analitiškai mąstyti.

Diplominiai darbai – kruopštumas. Visi diplominiai darbai, tiek kursiniai, tiek baigiamieji – bakalauro ar magistro – turi būti tvarkingai paruošti pagal metodinius reikalavimus. Svarbiausias metodinių reikalavimų punktas – literatūros ir šaltinių citavimas, kuriam studentai atlikti turi skirti daug dėmesio. Kiekvienos citatos teisingas įforminimas, pastraipų sutvarkymas iš studentų pareikalauja didelio kruopštumo.

Diplominiai darbai – viešasis kalbėjimas. Diplominio darbo rašymas yra neatsiejamas nuo viešo darbo pristatymo. Reikia ne tik sugebėti parengti informatyvias skaidres, pasiruošti pristatymo kalbą, bet sugebėti drąsiai atstovėti prieš auditoriją baigiamojo darbo gynimo metu.

Visos šios įgytos kompetencijos studijų metu – tai pasiruošimas, prieš žengiant į darbo rinką, kurioje iš jau diplomuoto specialisto bus reikalaujama žymiai daugiau. Tačiau išsigąsti tikrai nereikia, per visus studijų metus Jūs įgijote pakankamai įgūdžių sėkmingai įsilieti į darbo rinką! Sėkmės, rašant diplominius darbus!

Visos teisės saugomos Writeworks.lt © 2009 – 2018 Writeworks

Spausk čia ir užsisakyk dabar!