+370 685 07671 [email protected] MeniuUžverti Meniu Užsisakyk dabar!

Bakalauro, magistro darbai: patarimai rašantiems

PRADĖKITE – jei dar nepradėjote rašyti savo bakalauro ar magistro baigiamojo darbo, pradėkite!

ĮSIGILINKITE – skaitykite, domėkitės ir įsigilinkite į Jūsų planuojamą temą. Skaitykite straipsnius, komentarus, žurnalus ir ataskaitas – vidutiniškai 10-15 tokių leidinių per savaitę. Tokiu būdu per mėnesį Jūs sukaupsite pakankamai medžiagos savo darbui parašyti, o skaityti straipsniai susigulės galvoje – pradėsite juos matyti kaip vientisą sistemą.

ŽVELKITE TOLIAU
– domėkitės ir kitomis panašiomis į Jūsų bakalauro ar magistro darbo temą sritimis. Šiek tiek pažvelgus į šalį galima sutikti kitokių/naujų idėjų ir/arba išvengti nemalonaus dubliavimo su jau parašytais darbais ar idėjomis. Patartina kitus bakalauro ar magistro darbus pasiskaityti dar pačioje pradžioje, kad Jūs juos truputį pamirštumėte ir galvoje išliktų esmė. Taip išvengsite pagundos vėliau naudoti tų darbų dalis bei neprisirišite prie skaitytų darbų stiliaus ir struktūros.

DĖMESYS
– atidžiai rinkitės metodus, analizes, idėjas, motyvaciją ir pritaikymą – tiksliai žinokite, ką Jūs norite pasakyti savo darbu ir kodėl norite tai pasakyti. Sėkmingas darbas – tai gerai suplanuotas darbas, todėl visą darbo struktūrą nuodugniai apgalvokite: visos dalys turi sietis loginėmis jungtimis, darbas turi būti nuoseklus. Apmąstykite, ar pasirinkti metodai tiks, ar jais bus galima atskleisti tam tikrus dėsningumus. Paskubėję susiplanuoti darbą vėliau rizikuojate įdėti gerokai daugiau darbo taisydami savo bakalauro ar magistro darbą.

NAUDOKITĖS – naudokitės Jūsų pirmtakų, rašiusių šia tema, sukurtais pasiūlymais, analizėmis bei darbais.

UNIKALUMAS – neprisiimkite sau nuopelnų, kurie priklauso kitiems autoriams. Cituokite juos ir cituokite nuosekliai pagal citavimo taisykles. Jūsų darbas bus daug vertingesnis ir rimtesnis, jei atiduosite duoklę jau rašiusiems Jūsų tema autoriams. Ieškokite, kaip kiti autoriai cituoja tas pačias mintis kituose savo darbuose – taip sužinosite, ar teisingai interpretuojate jų mintis. Be to, cituodami kitus autorius, išvengsite galimybės būti įtartais plagijavus darbą. Svarbiausia čia – nepersūdyti: pernelyg gausiai cituojamas darbas atrodys kaip minčių konspektas ir bus netinkamas gintis.

NEUŽSTRIKITE
– yra labai lengva tapti prisirišusiam ir sukaustytam prie to, kas jau padaryta, tačiau darbo rašymo eigoje gali kilti daug genialesnių idėjų. Įgyvendinkite jas!

ATMINKITE
– kai jau atrodo, kad baigiate rašyti savo baigiamąjį bakalauro ar magistro darbą, galite būti tikri, kad bent pusę jau parašėte. Dėstytojas būtinai paliks savo komentarų, kurių, tikėtina, bus nemažai. Taigi, suplanuokite daugiau laiko darbo rašymo pabaigos etapams.

Dabar sugeneruokite savo galvoje pirmines idėjas. Būkite kūrybingi, lankstūs, novatoriški! Sėkmės!

Visos teisės saugomos Writeworks.lt © 2009 – 2018 Writeworks

Spausk čia ir užsisakyk dabar!